دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

11:10:52 AM 1398 / 06 / 28
 
اخبار

معاون اول رییس جمهور در مراسم روز جهانی ام اس:

دولت در مسیر سختی ها کنار مردم خواهد بود/ تلاش دولت برای رفع مشکلات بیماران خاص و ام اس

معاون اول رییس جمهور گفت: دولت یازدهم از ابتدای شروع به کار خود به دلیل شناخت خوبی که از وضع جامعه داشت سلامت را در اولویت کار خود قرار داد و طرح تحول سلامت اجرا کرد که با گذشت یک سال از اجرای آن شاهد افزایش رضایت و اعتماد عمومی مردم به دولت بوده ایم.

به گزارش پایگاه خبری واطلاع رسانی وزارت بعداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر اسحاق جهانگیری در مراسم روز جهانی ام اس که در سالن همایش های رایزن و با شعار "با هم، قوی تر از MS" برگزار شد اظهار داشت: دولت با مشکلات مالی زیادی ناشی از اعمال تحریم ها و کاهش قیمت نفت روبرو است.

دکتر جهانگیری با اشاره به قیمت 108 دلاری نفت در سال گذشته افزود: متاسفانه در سال جاری قیمت نفت به 50 دلار رسیده است.

وی ادامه داد: علیرغم وجود این شرایط، تصمیم گیری های مدبرانه، عالمانه و علمی می تواند بخش زیادی از مشکلات موجود در جامعه را حل کند.

وی با اشاره به موفقیت های روز افزون طرح تحول نظام سلامت گفت: هدف ما حمایت از این طرح در سال جاری و همچنین سال های آینده است و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

معاون اول رییس جمهور تأکید کرد: بدون تردید ورود تمام دستگاه های اجرایی که در بخش های مختلف مسوولیت دارند و مشارکت آحاد مردم در موضوع سلامت، یک مساله بسیار مهم و تعیین کننده است.

دکتر جهانگیری گفت: مردم ایران نشان داده اند که اگر مشکلات به خوبی برای آنها تعریف شود در جایی که دست یاری به سوی آنها دراز می شود حتما به صحنه می آیند و می توانند کمک کنند تا مشکلات برطرف شود.

وی در خصوص بیماری ام اس گفت: : متاسفانه این بیماری در بین جوانان بیشتر از بقیه افراد، زنان بیشتر از مردان و نیز افراد تحصیل کرده شیوع دارد .

معان اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم مشکلات بیمارن خاص و به ویژه بیمارن ام اس را با کمک دولت حل کنیم.

وی با ابراز امیدواری از احداث کلینک های ویژه و مراکز توانبخشی برای درمان بیماری ام اس گفت: تمام سعی دولت این است که از درد و مشکلات مردم کم کند.

دکتر جهانگیری همچنین خاطر نشان کرد: وزیر بهداشت با اراده ای قوی و با جدیت تمام در رفع مشکلات حوزه سلامت تلاش می کند.

معاون اول رییس جمهور یادآور شد: همه باید کمک کنیم تا خیربن، مردم و دولت برای کمک به مشکلات سلامت و نیز بیماران ام اس اهتمام ورزند.

وی با اشاره به روند بهبود تولید دارو در داخل کشور اظهار داشت: در بحث دارو، شرکت های دارو سازی کشور زحمات زیادی کشیدند و مقدار زیادی از دارو در داخل کشور تأمین می شود و بخش هایی هم که نیاز است به رغم فشارهای ناشی از تحریم ها از خارج از کشور وارد می کنیم.

 معاون اول رییس جمهور گفت: حضور خانم دکتر مولاوردی می تواند بحث اشتغال بیماران ام اس را تسهیل کند چرا که شغل این بیماران پس از ابتلا به این بیماری به سرعت در معرض خطر قرار می گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه زنان بیش از 3 برابر مردان به این بیماری مبتلا می شوند لازم است که این موضوع در معاونت زنان نهاد ریاست جمهوری مورد توجه ویژه قرار گیرد تا نحوه ارائه خدمات بهتر به این بیماران بررسی شود.

دکتر جهانگیری در پایان خاطرنشان کرد: دولت تمام تلاش خود را برای کاهش مشکلات به کار می گیرد و در مسیر این سختی ها کنار مردم خواهد بود و به هیچ وجه خودرا کنار نخواهد کشید.

منبع: وب دا

 

ساعت : 11:40 -  روز  : شنبه  - 9 /  3 / 1394 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :549

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: