دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

11:07:18 PM 1398 / 06 / 30
 
اخبار

وزیر بهداشت در اجلاس مدیران روابط عمومی دانشگاهها:

سرمایه گذاری در حوزه روابط عمومی هزینه نیست / با انتشار به موقع اخبار جلوی شایعات را بگیرید/وزارت بهداشت وارد فعالیتهای سیاسی نمی شود

وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت و نقش روابط عمومی ها در پیشبرد اهداف سازمانها گفت: سرمایه گذاری در حوزه روابط عمومی هزینه نیست بلکه بسیار ارزشمند است.

 

 به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب‌دا)؛ دکتر سیدحسن هاشمی در اجلاس مدیران روابط عموی دانشگاههای علوم پزشکی کشور، سازمان‌های تابعه و مسئولین روابط عمومی معاونت های ستاد مرکزی ضمن بیان این مطلب گفت: دانشگاههایی که به بخش روابط عمومی توجه دارند مدیران هوشمندی دارند.

 وزیر بهداشت خطاب به مدیران روابط عمومی ها گفت: کار شما به تصویرکشیدن خدمات دولت در حوزه سلامت است و در عین حال شما می توانید امین مردم باشید و از طریق سامانه های ایجاد شده گوش شنوا داشته باشید و مشکلات مردم را به مسئولین منتقل کنید.

 

روزانه دو ساعت برای حوزه روابط عمومی وقت می گذارم

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حساسیت و اهمیت بخش روابط عمومی گفت: در یک سال و نیم گذشته روزانه از یک تا دو ساعت در حوزه روابط عمومی وقت گذاشته ام.

دکتر هاشمی با بیان این که روابط عمومی ها ابزار مهم مدیریت ها هستند، گفت: مدیران باید بدانند که محیط خارج از سازمان اعم از مردم، ذینفعان و همکاران چه قضاوتی درباره تصمیمات و برنامه های مدیران دارند و در عین حال مدیران نیاز به حمایت دارند که این حمایت را از طریق روابط عمومی با به تصویر کشیدن اقدامات مثبت آنها به دست می آورند.

وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت حوزه روابط عمومی گفت: سرمایه گذاری در حوزه روابط عمومی هزینه نیست بلکه بسیار ارزشمند و عین سرمایه گذاری است.

 

قدردانی از تلاشهای اطلاع رسانی مدیران روابط عمومی در یک سال و نیم گذشته

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود از تلاشهای اطلاع رسانی مدیران روابط عمومی دانشگاهها، سازمانها و معاونت ها در یک سال و نیم گذشته درخصوص طرح تحول سلامت قدردانی کرد وی همچنین از صدا و سیما،خبرگزاریها، مطبوعات و دیگر رسانه ها که در این مسیر به روابط عمومی ها کمک کردند قدردانی کرد.

وزیر بهداشت گفت: اجرای این طرح باعث شد که بخشی از مشکلات مردم در حوزه سلامت کاهش یابد و دولت در این مورد تصمیم خیلی مهمی را گرفت و سلامت را جزء اولویت های اصلی خود قرار داد.

دکتر هاشمی با بیان این که مقام معظم رهبری بارها از اجرای طرح تحول سلامت حمایت کرده اند به حمایت های همه ارکان نظام از جمله دولت، مجلس، ائمه جمعه و نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاهها از این طرح اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح توانستیم ضمن حمایت مالی از هزینه های درمانی مردم، مراکز بهداشتی درمانی را نوسازی و بازسازی کنیم و ارائه خدمات بهداشتی درمانی را در روستاها، شهرها و مناطق حاشیه نشین کشور گسترش دهیم.

وزیر بهداشت با بیان این که در حال حاضر در شهرهای زیر 20 هزار نفر کمبود پزشک نداریم گفت: سه هزار پزشک متخصص نیز در شهرستانهای کشور توزیع شده اند.

 

اقدام هوشمندانه دولت در اجرای کتاب تعرفه سلامت

دکتر هاشمی با با بیان این که دولت در مورد ارزش‌گذاری نسبی خدمات سلامت نیز تصمیمات هوشمندانه ای را گرفته است، گفت: با اجرای گام سوم طرح تحول سلامت دیگر مهاجرت از روستاها و مناطق محروم به شهرهای بزرگ و مراکز شهرها نیست بلکه همه تمایل دارند به محیط و مراکز درمانی بروند چون دریافتی در محیط متفاوت است و این نشاندهنده این است که سیاستگذاریها درست بوده است.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بردن انتخابات گفت: برخی بنا به سیاه نمایی و مایوس کردن مردم دارند در حالی که بنا به فرمایش امام راحل یاس و نا امیدی از جنود ابلیس است.

 

ورود به حاشیه‌ها آسیب رسان است

دکتر هاشمی با اشاره به تنگناهای مالی دولت خطاب به مدیران روابط عمومی ها گفت: امسال کار سخت تری پیش رو دارید و با توجه به در پیش رو بودن انتخابات، ورود به حاشیه ها آسیب رسان است.

وی در عین حال خاطرنشان کرد از نقدها استقبال می کنیم ولی موافق تخریب نیستیم

 

 

با انتشار اخبار به موقع، فضای شایعات را ببندیم

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون دستیاری و زحمات طاقت فرسا برای برگزاری این آزمون در کمال سلامت و صحت گفت: متاسفانه در فضاهای مجازی اتهاماتی به حوزه ما وارد می شود و ما باید با دادن به موقع خبر، فضا را بر روی شایعات ببندیم چرا که معتقدم هرجا بی خبری باشد شایعات قوت می‌گیرد و شایعه مخرب است.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به میدان روابط عمومی دانشگاهها اظهار داشت هرگونه مشکلات کاری خود در دانشگاهها را به مرکز روابط عمومی منتقل کنند.

 

تبریک به مرکز روابط عمومی برای موفقیت در رقابت‌های کشوری

دکتر هاشمی همچنین در ادامه موفقیت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در کسب مقام برتر در دو رقابت کشوری را تبریک گفت و از زحمات همه همکاران حوزه اطلاع رسانی قدردانی کرد.

 

 وزارت بهداشت وارد فعالیتهای سیاسی نمی شود

وزیر بهداشت در پایان به مدیران روابط عمومی تاکید کرد که وزارت بهداشت دستگاهی خدماتی است و دستگاههای خدماتی باید از ورود به فعالیتهای سیاسی اجتناب کنند.

بنابراین گزارش در اجلاس مدیران روابط عمومی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور با حضور وزیر بهداشت از مدیران روابط عمومی دانشگاههای علوم پزشکی، سازمانهای وابسته و مسئولین روابط عمومی معاونت های ستاد مرکزی تجلیل شد

 منبع: وب دا

ساعت : 18:37 -  روز  : چهار شنبه  - 6 /  3 / 1394 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :572

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: