دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

11:30:08 PM 1398 / 06 / 30
 
اخبار

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت در حاشیه نشست افتتاحیه سند راه کارهای اجرایی سیاست های کلی سلامت و در جمع خبرنگاران:

تا پایان امسال هیچ دغدغه ای در مورد منابع طرح تحول سلامت نداریم

دکتر سید حسن هاشمی گفت: در مورد منابع طرح تحول نظام سلامت تا پایان امسال هیچ دغدغه ای وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)، وزیر بهداشت در حاشیه  نشست افتتاحیه سند راه کارهای اجرایی سیاست های کلی سلامت و در جمع خبرنگاران اعلام کرد: در مورد منابع طرح تحول نظام سلامت تا پایان امسال هیچ دغدغه ای وجود ندارد.

دکتر سید حسن هاشمی با اشاره به این که بیشترین تمرکز این طرح بر روی پیشگیری و اجرای بسته بهداشتی است، گفت: به هر حال همیشه نگرانی هایی در مورد تامین و تخصیص منابع این طرح وجود داشته ولی امیدواریم در ادامه مسیر همانطور که جزو اولویت های کاری دولت یازدهم است، مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

نحوه آموزش خدمت رسانان عرصه بهداشت به نفع سیاست های جمعیتی است

دکتر هاشمی در مورد تصمیمات دولت و مجلس در بحث سیاست های جمعیتی گفت: عوارض سیاست های کنترل جمعیت مربوط به سالهای گذشته هنوز وجود دارد. البته چیزی نزدیک به بیش از 30 هزار بهورز در کشور فعالیت می کنند که نحوه آموزش به آنها و سایر همکاران بهداشتی در کشور متفاوت شده است.

به گفته وزیر بهداشت البته تغییر رویه چندین ساله یک شبه امکان پذیر نیست ولی به هر حال تغییر در محتوای آموزش ها باعث شده که بهورزان و خدمت رسانان عرصه بهداشت درست عکس آنچه که در طول 20 سال گذشته آموزش داده شده، عمل  کنند.

دکتر هاشمی  ادامه داد: اما به هر حال برای اجرای سیاست های جمعیتی مشوق هایی در جامعه نیاز است که قانون می خ واهد و امیدوارم هم دولت و هم مجلس طبق اسناد ابلاغی تصمیماتی را بگیرند تا ما در بودجه سالهای 94 و 95 و برنامه ششم توسعه شاهد اجرایی شدن آنها باشیم.

بالغ بر 750 پزشک نیز در بیمارستان های سراسر کشور مقیم هستند

به گفته وزیر بهداشت از آغاز طرح تحول سلامت تا کنون، در حدود یک میلیون 700 هزار نفر مورد بستری داشتیم که فرانشیز 5 درصدی و 10 درصدی این طرح در مورد آنها اعمال شده است. البته در بخش های بستری بخش دولتی این فرانشیز گاهی به کمتر از 8 درصد نیز کاهش پیدا کرده است. در عین حال در مورد ماندگاری پزشکان در مناطق محروم در حدود 3 هزار پزشک در این طرح مشارکت دارند. بالغ بر 750 پزشک نیز در بیمارستان های سراسر کشور مقیم هستند.

ساعت : 12:2 -  روز  : چهار شنبه  - 15 /  5 / 1393 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :466

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: