دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

2:01:59 PM 1398 / 06 / 30
 
اخبار

استقلال مالی معاونت بهداشتی، بیمارستان شهید بهشتی و شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل

مدیر امور مالی دانشگاه گفت: هیئت رئیسه دانشگاه در تاریخ 1/2/90 در اجرای ماده 2 آیین نامه مالی و معاملاتی دانشگاههای علوم پزشکی، واحدهای معاونت بهداشتی، بیمارستان شهید بهشتی، شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل را به عنوان واحد مستقل از لحاظ مسائل مالی و اعتباری اعلام کرد.

سید محمد بهشتی افزود: با عنایت به ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه که دانشگاهها و مراکز آموزش عالی را از کلیه قوانین و مقررات عمومی کشور مثل دیوان محاسبات عمومی کشور، قانون برگزاری مناقصات و قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی نموده لذا تنها مرجع قانونی دانشگاهها در زمینه امور مالی، آیین نامه مالی و معاملاتی بوده که در همین راستا در سالجاری آیین نامه مذکور به عنوان تنها مرجع تصمیم گیری مالی خواهد بود .

وی تصریح کرد: پس از تصویب استقلال امور مالی واحدهای مذکور، این مدیریت در حال تهیه و تدوین دستورالعملهای مربوطه بوده و به زودی به واحدهای تابعه ابلاغ خواهد شد.

وی بیان کرد: با اجرای این طرح سهم اعتباری کلیه واحدهای اجرایی مستقل از سر جمع اعتبارات مصوب هزینه ای، تملک دارایی و درآمد اختصاصی دانشگاه که در قانون بودجه هر سال تعیین و تصویب می گردد به واحدهای مزبور ابلاغ می شود.

مدیر امور مالی دانشگاه افزود: به استناد بند 2 ماده 10 آیین نامه مالی و معاملاتی، روسا و مسئولین امور مالی واحدهای مستقل شده در برابر کلیه قوانین و مقررات و مراجع قانونی و نظارتی پاسخگو بوده و مدیریت امور مالی دانشگاه به استناد بند 4 ماده 10 تنها به عنوان ناظر فعالیتهای امور مالی واحد مستقل خواهد بود .

بهشتی از جمله مزایای این استقلال را ایجاد فرصت برای واحدهای مستقل در زمینه جذب اعتبارات، هزینه کرد ، تصمیم گیری و بهبود مدیریت، صرفه و صلاح در انجام هزینه ها، تلاش در راستای افزایش درآمدها و کاهش هزینه ها، توزیع عادلانه اعتبارات در درون واحد سازمانی، حذف بروکراسی،افزایش کیفیت خدمات ، رضایتمندی پرسنل و دهها مزایای دیگر بیان کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: با اجرای موفق این طرح زمینه کاهش بروکراسی اداری ومالی و افزایش تصمیم گیری درون سازمانی واحدهای مستقل فراهم شود .

 

ساعت : 8:10 -  روز  : دو شنبه  - 19 /  2 / 1390 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :1937

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: