دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

9:38:00 PM 1398 / 03 / 03
 
اخبار

معاون آموزشی وزارت متبوع عنوان کرد:

عدالت آموزشی سرفصل برنامه های وزارت بهداشت

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عدالت آموزشی سرفصل برنامه های آموزشی این وزارتخانه در دانشگاه های علوم پزشکی کشور است.

به گزارش وب دا، دکتر بهرام عین اللهی در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: تحقیقات و پژوهش ها نباید منحصر پایتخت و چند دانشگاه باشد و تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور باید در اجرای تحقیقات و پژوهش های علمی کشور سهیم باشند.

وی افزود: دانشگاه های علوم پزشکی باید با توجه به استعدادها و پتانسیل های خود به صورت ماموریتی کار کند و آن ماموریت را به شکل ممتاز بروز دهند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین ضمن تبریک ارتقای دانشگاه علوم پزشکی کاشان به تیپ یک، این موفقیت را نتیجه سال ها تلاش متمادی برشمرد.

دکتر عین اللهی، ارتقای به تیپ یک را شروعی دانست و گفت: تمامی همکاران دانشگاهی بایستی از این به بعد با تلاشی بیشتر فعالیت کنند.

 وی، با اشاره به شکل گیری شکل جدیدی از سلطه و قدرت در جهان افزود: توجه تمام دنیا برای پیشرفت به دانشگاه ها معطوف شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: امروزه پیشرفت علم و دانش را باید به عنوان یک تکلیف بدانیم و به مانند دوران مقدس که تکلیف حضور در مناطق جنگی بود، امروز نیز برای پیشرفت علم و دانش در کشور نیاز به دانشمندانی ایثارگر داریم.

دکتر عین اللهی ادامه داد: امروز دشمن به دنبال ترور نیروی نظامی نیست بلکه رویکرد دشمن از ترور نیروی نظامی به ترور دانشمندان است.

وی، با اشاره به شناخت تکلیف و ترسیم چشم اندازها تصریح کرد: پیشرفت علم و دانش در شرایط سیاسی اقتصادی کنونی از تکالیف اعضای هیات علمی است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این نشست با تقدیر و تشکر از تلاش و فعالیت های اعضای هیات علمی دانشگاه در زمینه ارتقای دانشگاه به تیپ یک، این ارتقاء را نشان دهنده ظرفیت و پتانسیل دانشگاه به سوی پیشرفت های بعدی بیان کرد.

دکتر محمد حسین اعرابی، تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه را نسبت به دانشجویان کم عنوان  کرد و خواستار اخذ مجوز در این راستا شد.

وی، هرم اعضای هیات علمی را قوی و توانمند عنوان کرد و گفت: اساتید دانشگاه علیرغم مسائل و مشکلات موجود، در زمینه های آموزشی، پژوهشی و ارائه خدمات سلامت کارنامه خوبی را از خود به جا گذاشته اند.

رئیس دانشگاه، با اشاره به افزایش پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه افزود: نسبت دانشجویان تحصیلات تکمیلی به کل دانشجویان، 13 درصد می باشد و از نظر نوع رشته نیمی از رشته های دانشگاه در مقطع تحصیلات تکمیلی است.

دکتر اعرابی، در ادامه به تشریح موفقیت های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه در سال های اخیر پرداخت.

این گزارش حاکیست، روسای دانشکده ها و جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه نیز به بیان نظرات، مشکلات و مسائل پیش روی خود پرداختند.

شایان ذکر است رونمایی از ابلاغ ارتقای دانشگاه علوم پزشکی کاشان به تیپ یک، توسط معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

ساعت : 11:23 -  روز  : چهار شنبه  - 25 /  2 / 1392 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :852

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: