دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

11:30:04 PM 1398 / 06 / 30
 
اخبار

رشد 100 درصدی چاپ مقالات علمی سطح یک دانشگاه علوم پزشکی کاشان

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از رشد 100 درصدی چاپ مقالات علمی پژوهشی سطح یک دانشگاه سال در سال 90 خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر غلامعلی حمیدی در نشست خبری به مناسبت هفته پژوهش در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: تعداد طرح های تحقیقاتی نیز در این سال 54 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش 36 درصدی بودجه مصوب طرح های تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در سال جاری نسبت به سال قبل گفت: علاوه بر این، دانشگاه مکلف است 1 تا 2 درصد از بودجه خود را به غیر از ردیف یک و شش به پژوهش اختصاص دهد.

وی تصریح کرد: در 9 ماه نخست سال جاری 108 طرح تحقیقاتی علمی و پژوهشی در این دانشگاه مصوب شده که کل مبلغ مصوب برای این طرح ها شش میلیارد و 500 میلیون ریال است.

وی با اشاره به افزایش طرح های تحقیقاتی این مدت نسبت به سال گذشته که 102 طرح بوده است، تاکید کرد: مبلغ طرح های تحقیقاتی سال 90 اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده است.

معاون پژوهشی دانشگاه، انعقاد تفاهم نامه با صنایع، مراکز تحقیقاتی، دانشگاههای داخل و خارج از کشور، جذب دانشجو مقطع دکتری تخصصی پژوهشی با گرایش های علوم اعصاب، بیولوژی سلولی ملکولی، سلول های بنیادی و تروما، تامین بودجه طرح های تحقیقاتی و پایان نامه های دانشگاه، گسترش مراکز تحقیقاتی، انتشار مجلات انگلیسی زبان و اخذ رتبه علمی پژوهشی برای این مجلات را از جمله موفقیت ها دانشگاه در زمینه گسترش تحقیقات و رشد علمی و فناوری برشمرد.

دکتر حمیدی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه های آخن آلمان و آکسفورد انگلستان یادآور شد: این تفاهم نامه ها در جهت افزایش ارتباطات و استفاده از پتانسیل های یکدیگر است.

به گفته وی، اخذ مجوز برای مراکز تحقیقاتی و راه اندازی مرکز پرورش و نگهداری حیوانات آزمایشگاهی (با استاندارهای بین المللی و علمی و امکان سرویس دهی به استان های هم جوار) از دیگر اقدامات موثر دانشگاه در زمینه توسعه تحقیقات است.

دکتر حمیدی همچنین تأسیس مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی کاشان را یکی دیگر از برنامه‌های آینده این دانشگاه اعلام کرد و گفت: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، سازماندهی ایده‌های پژوهشگران در راستای تحقیقات و پژوهش و فناوری به تولید محصول از مهمترین اهداف تأسیس این مرکز محسوب می‌شود.

معاون پژوهشی دانشگاه با اشاره به افزایش یک و نیم برابری امتیاز خام پژوهشی دانشگاه در سال گذشته اذعان داشت: سرانه امتیاز خام پژوهشی در دانشگاه به ازای هر عضو هیات علمی 30 امتیاز است.

وی، همچنین به برنامه های اجرایی دانشگاه علوم پزشکی کاشان جهت ارتقای هرچه بیشتر جایگاه علمی این دانشگاه  اشاره و افزود: برگزاری کنگره های پرستاری جامع نگر و عناصر کمیاب در اسفندماه سال جاری از مهم ترین این برنامه ها است.

دکتر حمیدی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب با عنوان "تولید علم و تحقیقات حیات آینده کشور است"، این فرموده را هدف کار در مسیر پژوهش و شعار امسال هفته پژوهش عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه هفته چهارم آذرماه به نام هفته پژوهش نامگذاری شده است، اذعان داشت: هفته پژوهش فرصتی است برای تجلیل از پژوهشگران علوم و تحقیقات و همچنین موقعیتی برای ارزیابی فعالیت‌های پژوهشی است.

وی تجاری سازی و تبدیل پژوهش و فناوری به محصول، تولید مقالات علمی در کنار پژوهش، اولویت بندی تحقیقات بر اساس نیاز جامعه را در توسعه فعالیت های پژوهشی و تحقق شعار امسال حایز اهمیت برشمرد.

وی در پایان تاکید کرد: برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی کاشان بر اساس برنامه‌های استراتژیک تدوین شده معاونت پژوهشی، اسناد بالا دستی و نقشه‌های جامع علمی و سلامت کشور تعیین شده است.

شایان ذکر است در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای فناوری و پژوهشی سال جاری استان دکتر غلامعلی حمیدی، دکتر سید مهدی میرهاشمی و دکتر نگین مسعودی علوی و در بخش دانشجویی حامد حداد کاشانی از دانشگاه علوم پزشکی کاشان به عنوان پژوهشگر و فن‌آور برتر استان مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

 

ساعت : 10:45 -  روز  : پنج شنبه  - 30 /  9 / 1391 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :1073

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: