دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

11:10:51 PM 1398 / 06 / 30
 
اخبار

برای اولین بار در کاشان:

انجام موفق عمل جراحی بای پس عروق کرونر به همراه عمل بنتال در بیمارستان بهشتی

برای اولین بار عمل جراحی بای پس عروق کرونر به همراه عمل بنتال با موفقیت در مرکز قلب امام علی (ع) مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان انجام شد.

به گزارش وب دا، رئیس بخش جراحی قلب مرکز فوق تخصصی قلب و عروق امام علی (ع) مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان با اعلام این خبر گفت: بیمار خانمی 55 ساله که به علت تنگی نفس و درد شدید قفسه سینه به بیمارستان مراجعه نمود که در بررسی ها و آنژیوگرافی بیمار مشخص شد، بیمار دچار نارسایی شدید دریجه آئورت، آنوریسم آئورت صعودی و گرفتگی سه رگ قلب می باشد.

دکتر محمد صادق پور عباسی افزود: بیمار مذکور تحت عمل جراحی بای پس عروق کرونر به همراه عمل بنتال به مدت 6 و نیم ساعت قرار گرفت و اکنون در بخش مراقبت های ویژه جراحی قلب با وضعیت عمومی خوب می باشد.

وی تصریح کرد: عمل جراحی بنتال شامل تعویض دریچه آئورت و تعویض آئورت صعودی همراه با کاشت مجدد عروق کرونر می باشد.

 وی یادآور شد: عمل بای پس کرونر یک عمل جراحی باز است که در آن، از یکی از وریدهای اندام تحتانی رگ برداشته شده و یک سر‌ آن را به آئورت و سر دیگر آن را به پشت قسمت مسدود شده ی قلب، پیوند می ‌زنند.  این روش معمولاً در افرادی استفاده می ‌شود که بیش از دو یا سه رگ تنگ داشته و رگ‌ هایش خراب و مشکل ‌دار است، یا هر سه رگ اصلی کرونر آن ها تنگی ‌های وسیع دارد.

گفتنی است مرکز قلب امام علی (ع) این بیمارستان با جدیدترین تجهیزات استاندارد و به روز دنیا و تیم مجرب و با سابقه جراحی در 30 بهمن ماه 1389 با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی راه اندازی شد و اولین عمل جراحی قلب باز در اسفند 1389 انجام و  پس از حضور دکتر پورعباسی در تیرماه سال 1390 فعالیت مستمر  خود را آغاز کرد.

این مرکز با شبانه روزی شدن خود آمادگی کامل در پذیرش بیماران از استانهای همجوار و شهرستانهای آران و بیدگل، اردستان، نطنز، بادرود، دلیجان و محلات را دارد.

ساعت : 13:19 -  روز  : دو شنبه  - 13 /  9 / 1391 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :1189

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: