دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

5:50:46 PM 1398 / 06 / 30
 
اخبار

از زمان راه اندازی مرکز قلب امام علی (ع) در کاشان:

چهارصدمین عمل موفق جراحی قلب باز انجام شد

از زمان راه اندازی مرکز قلب امام علی (ع) بیمارستان بهشتی شهید کاشان طی دو سال گذشته، چهارصدمین عمل موفق جراحی قلب باز انجام شد.

به گزارش وب دا، رئیس بخش جراحی قلب مرکز فوق تخصصی قلب و عروق امام علی (ع) مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: جراحی قلب باز انجام شده در این مرکز شامل بای پس عروق کرونر، جراحی دریچه قلب، بیماران مادرزادی و جراحی مربوط به پارگی آئورت بودهاست.

وی اظهار داشت: از میان 400 عمل جراحی قلب باز انجام شده 63 درصد به آقایان و 37 درصد به خانم ها اختصاص داشته است.

دکتر محمد صادق پور عباسی با اشاره به اینکه عوارض پس از عمل جراحی در مرکز قلب و عروق  امام علی (ع) نزدیک به صفر است، افزود: میزان مرگ و میر بعد از عمل جراحی نیز در این مرکز نیز در حدود یک درصد است که  از پیشرفته ترین مراکز قلب دنیا پایین تر می باشد.

به گفته وی، براساس آمار جهانی میزان مرگ و میر بعد از عمل جراحی قلب باز در دنیا در حدود سه درصد است.

دکتر محمد صادق پور عباسی با اشاره به اینکه شایع ترین بیماری قلبی عروقی در حال حاضر گرفتگی عروق است، یادآور شد:  90 درصد اعمال این مرکز عمل بای پس عروق کرونر می باشد .

وی همچنین عمل جراحی بنتال را از مشکل ترین و پیچیده ترین اعمال قلب دانست و ادامه داد: این عمل نیز تاکنون در این مرکز با موفقیت انجام شده است.

رئیس بخش جراحی قلب باز مرکز فوق تخصصی قلب وعروق امام علی(ع) بیمارستان شهید بهشتی کاشان تصریح کرد: این مرکز دارای 26 تخت فعال است که تمامی تخت‌های این مرکز مجهز به مانیتور و سیستم مانیتورینگ است.

وی با بیان اینکه کلیه اعمال جراحی قلب باز به جزء اعمال جراحی اطفال درمرکز فوق تخصصی قلب و عروق امام علی(ع) بیمارستان شهید بهشتی کاشان انجام می شود، اظهار داشت: شرایط به گونه‌ای فراهم شده است تا دیگر نیازی به اعزام بیماران به تهران و اصفهان نباشد.

رئیس بخش جراحی قلب مرکز فوق تخصصی قلب و عروق امام علی (ع) مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان میانگین انتظار بیماران قلبی برای انجام عمل جراحی در این مرکز را یک هفته عنوان کرد.

به گفته دکتر پورعباسی، این مرکز علاوه بر خدمات‌دهی به بیماران قلبی شهرستان کاشان، بیماران قلبی از شهرستان‌های آران و بیدگل، نطنز،دلیجان، محلات، اردستان، بادرود و اراک و همچنین استان‌های لرستان، کرمانشاه و حتی خوزستان را نیزپذیرش کرده است.

وی، میزان هزینه اعمال جراحی قلب را در این بیمارستان براساس تعرفه دولتی بیان و تاکید کرد: این هزینه حتی نسبت به بعضی از مراکز دولتی پایین تر است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این مراسم فعالیت تیم جراحی قلب باز را از لحاظ کیفی و کمی ممتاز دانست.

دکتر داود خیرخواه گفت: این مرکز بیماران پرخطر و ریسک پذیر را جهت انجام اعمال جراحی قلب باز به راحتی پذیرش می کند.

مدیرمجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان نیز در این نشست خبری گفت: مرکز قلب امام علی (ع) این بیمارستان با جدیدترین تجهیزات استاندارد و به روز دنیا و تیم مجرب و با سابقه جراحی در 30 بهمن ماه 1389 با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی راه اندازی شد و پس از حضور دکتر پورعباسی در تیرماه سال 1390 فعالیت مستمر  خود را آغاز کرد.

دکتر سید احمد حسینی افزود: این مرکز با شبانه روزی شدن خود آمادگی کامل در پذیرش بیماران از استانهای همجوار و شهرستانهای آران و بیدگل، اردستان، نطنز، بادرود، دلیجان و محلات را دارد.

وی با اشاره به اینکه مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان به عنوان تنها بیمارستان جنرال منطقه قم تا اصفهان است، افزود: انواع اعمال جراحی قلب باز، آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی در مرکز تخصصی قلب امام علی (ع) این بیمارستان انجام می شود.

وی اظهار داشت: مرکز تخصصی قلب امام علی (ع) مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان با مشارکت خیرین سلامت راه اندازی شده است.

وی ضمن اشاره به اینکه اتاق عمل دوم بخش های جراحی قلب باز و آنژیوگرافی نیاز به تجهیزات و امکانات جهت راه اندازی دارد، خواستار اطلاع رسانی رسانه ها به مردم و خیرین سلامت برای جلب مشارکت خیرین  در این راستا شد.

 

ساعت : 11:5 -  روز  : شنبه  - 11 /  9 / 1391 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :5798

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: