دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

4:26:17 PM 1398 / 04 / 31
 
اخبار

معاون پژوهشی دانشگاه:

شکوفایی علمی دانشجو در گرو تحقیق و پژوهش است

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن تبریک و خیرمقدم به دانشجویان جدیدالورد گفت: رشد و شکوفایی علمی دانشجو در گرو تحقیق و پژوهش است.

دکتر غلامعلی حمیدی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه دوره دانشجوئی یکی از بهترین و شیرین ترین دوران عمر هر فرد است، افزود: سرنوشت و آینده بسیاری از افراد در این دوره تعیین می شود.

 وی با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید از پائیز هر سال تصریح کرد: پائیز بعنوان بهار سال تحصیلی محسوب می شود.

وی از زمان دریافت کارنامه کنکور خود در سال 1365 یاد کرد و اذعان داشت: در آن زمان باید حضوری به محل حوزه امتحانی مراجعه و کارنامه کنکور خود را دریافت می کردیم ولی در حال حاضر انتقال کارنامه و اطلاعات بسیار سریع و پیشرفته شده است.

معاون پژوهشی دانشگاه با اشاره به تفاوت دوران دانشجوئی و دانش آموزی اظهار داشت: دوره دانشجوئی در واقع دورانی است که تا حدود زیادی هدف و تکلیف آینده علمی هر فرد مشخص می شود و دانشجویان می توانند در این دوره با برنامه ریزی صحیح و هدفمند و استفاده از منابع مختلف پله های ترقی را طی نمایند درحالیکه دوره دانش آموزی محدودیتهای زیادی دارد و در چارچوب خاصی باید حرکت کرد.

دکتر حمیدی اذعان داشت: امکانات آموزشی دوره تحصیلی ما با دوره حاضر به هیچ وجه قابل قیاس نیست. قبلا جهت دستیابی به اطلاعات جدید می بایست از مجلات (که با یک سال تاخیر به دستمان می رسید) و یا یکسری CDمحدود در کتابخانه های معتبر استفاده کرد، تامین رفرانس و کتابها بسیار سخت بود اکنون با وجود سیستم اینترنت و کتابخانه های دیجیتال و آنلاین دسترسی به اطلاعات بسیار آسان شده است.

وی با اشاره به نحوه تعامل دانشجویان با حوزه معاونت پژوهشی گفت: دانشجویان عزیز می توانند از طریق کمیته های تحقیقات دانشجوئی که در همه دانشکده ها شعبه دارد پروژه های خود را ارائه دهند. در این کمیته ها شورائی فعالیت دارد که اعضای آن را دانشجویان تشکیل می دهند. در این شورا پروژه های پژوهشی دانشجویان مصوب شده و اعتبار پژوهشی در اختیار آنان قرار می گیرد.

وی افزود: دانشجویان می توانند ازطریق شرکت در کارگاههایی که به همت این کمیته ها برگزار می شود با چگونگی پژوهش در حوزه علوم پزشکی آشنا شده و پروپوزال و طرح پژوهشی خود را ارائه دهند.

دکتر حمیدی در پایان شرکت در کارگاههای مختلف آموزشی و پژوهشی (جهت آشنایی با روش تحقیق، مقاله نویسی، کتابخانه دیجیتال)، کمیته های علمی و تحقیقات دانشجوئی و سمینارها و کنگره های دانشجوئی را به دانشجویان توصیه کرد.

ساعت : 15:40 -  روز  : سه شنبه  - 28 /  6 / 1391 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :957

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: