دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

4:40:50 PM 1398 / 04 / 31
 
اخبار

وزیر بهداشت در جمع معاونان امور مجلس وزارتخانه ها:

سلامتی مردم و جامعه در گرو توسعه همکاری های بین بخشی است

وزیر بهداشت در جمع معاونان امور مجلس وزارتخانه ها و سازمان ها گفت: سلامتی مردم و جامعه در گروه توسعه همکاری های بین بخشی است.

به گزارش خبرنگار وب­دا دکتر مرضیه وحید دستجردی در اولین جلسه نشست ماهانه معاونان و مدیران کل امور مجلس وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای کشور در سال جدید که به میزبانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن اجتماعات ساختمان قدس دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور کلیه معاونان و مدیران کل امور مجلس وزارتخانه ها و سازمان ها برگزار شد، افزود: می دانم شما معاونان امور مجلس در وزارتخانه ها سنگین ترین و حساسترین وظایف را دارید و حق ایسنت که به شما سختی کار تعلق گیرد، زیرا خودم در 2 دوره مجلس حضور داشته ام و با این سختی آشنا هستم، ولی پیشبرد اهداف سلامت نیاز به توسعه همکاری های بین بخشی است و ما از شما می خواهیم در این خصوص نظام سلامت کشور را بیش از گذشته یاری کنید.

وی ادامه داد: اصول 3، 29 و 43 قانون اساسی تامین سلامت را جزو وظایف حاکمیتی برشمرده است و اگر همه دستگاه ها درگیر آن نباشند نمی توانیم کار چندانی از پیش ببریم زیرا مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت 50 درصد کل مولفه های موثر بر این بخش را تشکیل می دهند.

وی با اشاره به تاکیدات و فرمایشات رهبری در خصوص سلامت گفت: رهبر معظم انقلاب معتقدند سلامت پایه هر چیز، حتی عروج انسان است و ما باید در این بخش طوری عمل کنیم که بیماران جز رنج بیماری رنج دیگری را متحمل نشوند. ایشان دو سال پیش نیز در مشهد فرمودند مساله سلامت هم در برنامه پنجم توسعه کشور و هم در برنامه ریزی های کشور باید مورد توجه قرار گیرد.

وزیر بهداشت ضرورت دسترسی عادلانه مردم به سلامتی را مورد اشاره قرار داد و افزود: سلامت شامل سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی است و همکاری های بین بخشی و درون بخشی مهم ترین راهکار رسیدن به این اهداف آنست.

وی اظهار داشت: ایران باید تا سال 1404 طی سه برنامه توسعه ای به بالاترین سطح سلامت در منطقه برسد و در اولین سال برنامه پنجم توسعه وزارت بهداشت به عنوان اولین وزارتخانه، بر مبنای نقشه توسعه علمی کشور اهداف و نقشه راه خود را خود را در قالب نقشه تحولی نظام سلامت تبیین کرده است، که در این راه نیازمند همکاری های بین بخشی هستیم.

گفتنی است بخش های مهم دیگری از سخنان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در این نشست ارائه شد و مورد توجه معاونان و مدیران کل امور مجلس وزارتخانه ها و سازمان های کشور قرار گرفت متعاقبا" در همین پایگاه خبری درج خواهد شد.

ساعت : 14:44 -  روز  : سه شنبه  - 22 /  1 / 1391 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :1069

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: