دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

11:09:35 PM 1398 / 06 / 30
 
اخبار

ارائه گزارش اجرای نظام نوین مالی توسط ریاست دانشگاه در اجلاس روسای دانشگاه ها

اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با محوریت نظام نوین مالی در بخش سلامت و آموزش پزشکی و بهره برداری از اتوماسیون مالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 5و 6 آبان ماه سال جاری با حضور معاونین و مدیران وزارت بهداشت و همچنین معاونین پشتیبانی و مدیران امور مالی دانشگاه های علوم پزشکی کشوردر محل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی برگزار گردید.

با عنایت به اینکه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان در زمینه اجرای حسابداری تعهدی جزء دانشگاه های برتر معرفی گردید ریاست محترم دانشگاه، گزارشی را از اهم اقدامات انجام شده مدیریت امور مالی در خصوص اجرای نظام نوین مالی در اجلاس روسای دانشگاه ها ارائه نمود.

از نکات مهمی که در این گزارش مورد توجه قرار گرفت، چگونگی پیشرفت حاصله در فاصله زمانی بسیار محدود هفت ماهه در خصوص ثبت اسناد کالاهای اموالی و تجهیزات پزشکی، دارائی های ثابت شامل زمین و ساختمان، ثبت درآمدهای اختصاصی اعم از نقدی و غیر نقدی، تمرکز زدایی در زمینه اجرای حسابداری تعهدی، ثبت سنوات خدمت و بازخرید مرخصی کلیه پرسنل (رسمی و پیمانی) ونهایتاً تراز آزمایشی کل دانشگاه در شش ماهه اول سال جاری بود.

در این جلسه ریاست محترم دانشگاه به خاطر ارائه بسیار مطلوب گزارش و مسلط بودن بر مباحث امور مالی مورد تشویق و تمجید قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه آقای دکتر حسنی معاون محترم توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت به ارائه گزارشی در خصوص اهمیت نظام نوین مالی در بخش سلامت پرداخت و دکتر امین لو مشاور محترم وزیر و دبیر مجامع و هیأت های امنا وزارت بهداشت، گزارشی از نحوه برگزاری جلسات هیأت های امنا در دانشگاه ها ارائه کرد.

 

ساعت : 9:0 -  روز  : یکشنبه  - 9 /  8 / 1389 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :1952

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: