دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

4:00:04 AM 1398 / 05 / 28
 
اخبار

نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی کاشان برگزار شد

نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی کاشان با حضور  فرماندار ویژه شهرستان کاشان، رئیس دانشگاه و جمعی از مسئولین شهرستان و دانشگاه پنجشنبه 26/2/98 در سالن جلسات فرمانداری کاشان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، رئیس  دانشگاه در این نشست، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، به 27 اردیبهشت ماه روز جهانی کنترل فشار خون اشاره کرد و گفت: در کشور حدود 20 میلیون نفر دچار مشکلات ناشی از فشار خون هستند و طی 25 سال اخیر فشار خون بالا در ایران 3 برابر شده است.

دکتر ابراهیم کوچکی افزود: بسیج ملی کنترل فشار خون بالا طبق برنامه زمان بندی از سوی وزارت بهداشت و با دستور مستقیم رئیس جمهور در کشور شروع شده و امید است با یاری فرماندار و مسئولین، کاشان یکی از 3 شهر برتر کشور در اجرای این بسیج ملی باشد.

علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه شهرستان کاشان نیز در این نشست، ضمن تقدیر و تشکر از اعضای کارگروه در خصوص مطالب ارائه شده، بر حمایت مجموعه فرمانداری از اجرای کامل و دقیق بسیج ملی کنترل فشار خون تاکید کرد و خواستار استفاده از ظرفیت هیات های مذهبی، مساجد و رسانه های عمومی به ویژه رادیو کاشان شد.

دکتر مروجی معاون بهداشتی  دانشگاه نیز ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه پربرکت، مروری بر اهم مصوبات جلسه قبل، تبیین برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون، برنامه بیماری های منتقله از آب و غذا و گزارش عملکرد اداره تعزیرات حکومتی در بخش سلامترا که دستور کار این نشست بود بیان  کرد که مورد بحث گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت. 

بلانی زاده رئیس تعزیرات حکومتی کاشان نیز در این جلسه، گزارش خود در خصوص عملکرد اداره تعزیرات حکومتی در بخش سلامت را ارائه کرد.

رجبی کارشناس مسئول واحد پیشگیری و  مبارزه با بیمارهای واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه نیز، گزارش بیماری های منتقله از آب و غذا  و حدود انتظارات از ارگان ها و دستگاه های ذیربط و مهندس فتحی مقدم گزارش فعالیت های مرتبط با آب را ارائه کرد.

لازم به ذکر است: در پایان جلسه نیز فشار خون کلیه افراد حاضر در جلسه به صورت نمادین توسط تیم بهداشتی معاونت بهداشتی اندازه گیری و در سامانه سیب سلامت ثبت شد.

ساعت : 14:27 -  روز  : یکشنبه  - 29 /  2 / 1398 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :182

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: