دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

11:09:19 PM 1398 / 06 / 29
 
اخبار

همزمان با سراسر کشور:

آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

معاون بهداشتی دانشگاه، از آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون برای کلیه افراد 30 سال به بالا در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل همزمان با سراسر کشور خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل، دکتر سید علیرضا مروجی، با اشاره ّبه آغاز "بسیج ملی کنترل فشار خون بالا" از ۲۷ اردیبهشت به صورت رسمی اظهار داشت: زمان اجرای طرح از 17 خرداد ماه تا ۱۵ تیرماه ۹۸ خواهد بود.

 

وی گفت: در ایران بالغ بر 15 میلیون نفر مبتلا به فشار خون می باشند که از میان آنها فقط 60 درصد از بیماری خود مطلع هستند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه، بیماری فشار خون بالا را یکی از عوامل اصلی خطر در بیماری های قلبی عروقی برشمرد و افزود: این بیماری یکی از بیماری های بدون علامت و همراه با عوارض جدی می باشد.

 

دکتر مروجی تصریح کرد: فشار خون بالا بر عملکرد طبیعی قلب، مغز و کلیه ها و عروق خونی اثر گذاشته و هزینه های درمانی بالایی را به خود اختصاص می دهد.

 

وی، با  اشاره به اینکه کنترل فشارخون به مداخله شخصی و سعی و تلاش خود فرد بستگی دارد، ادامه داد: هدف از خودمراقبتی در فرد مبتلا به فشار خون این است که بیمار قادر باشد با آگاهی و با مشارکت کامل در مراقبت از خود کوشا باشد و در این راه  مداومت داشته باشد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه، با بیان اینکه پویش های ملی به عنوان اقدام جمعی روی افکار عمومی تاثیرگذار هستند و اگر خوب اجرا شوند منجر به نتایج مطلوبی می شوند، یادآور شد: اجرای این نوع پویش ها می تواند تلنگری برای افزایش آگاهی مردم، اصلاح سبک زندگی و افزایش سطح کیفیت زندگی باشد.

 

ساعت : 14:21 -  روز  : یکشنبه  - 29 /  2 / 1398 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :186

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: