دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

3:34:08 PM 1398 / 02 / 29
 
اخبار

معاون بهداشتی دانشگاه:

11گروه بازرسی بهداشت محیط در تعطیلات نوروز امسال فعال خواهند بود

معاون بهداشتی دانشگاه، از فعالیت 11 گروه بازرسی بهداشت محیط در تعطیلات نوروزی در شهرستان های کاشان و آران وبیدگل خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دکتر سید علیرضا مروجی در نشست خبری نوروزی، گفت: این گروه های بازرسی در بخش بهداشت محیط از ساعت 8 صبح الی 8 شب و در صورت نیاز تا ساعت 12 شب فعال خواهند بود.

 

وی افزود: سامانه پیامگیر 190 در ساعات اداری و غیر اداری جهت دریافت شکایات شهروندان کاشان، آران و بیدگل و مسافران نوروزی فعال خواهد بود و شکایات واصله در کمتر از 24 ساعت و به فوریت رسیدگی خواهد شد.

 

دکتر مروجی، در ادامه از ارائه دو خدمات جدید نسبت به نوروز سال گذشته شامل کنترل مواد شیمیایی و صنایع در حوزه بهداشت حرفه ای و ارائه خدمات اورژانسی دندانپزشکی در 5 مرکز خدمات جامع سلامت خبر داد.

 

وی، همچنین به انجام 5 هزار نفر ساعت کار در تعطیلات نوروز امسال از سوی حوزه بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اشاره کرد.

 

 به گفته وی، در ایام تعطیلات نوروز 20 مرکز خدمات جامع سلامت در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر که شامل 15 مرکز در کاشان  و 5 مرکز در آران و بیدگل می باشند جهت ارائه خدمات به مراجعین فعال خواهند بود.

 

 معاون بهداشتی دانشگاه ادامه داد: از این مراکز، در 11 مرکز پزشک به صورت کشیک 24 ساعته حضور دارد و در 9 مرکز دیگر که جمعیت کمتری تحت پوشش هستند پزشک کشیک در شیفت صبح حضور خواهد داشت.

 

 وی افزود: اکیپ های دانشگاه برای کنترل و پیشگیری از انتقال بیماری های واگیر همانند وبا و اسهال و غیره در ایام تعطیلات عید نوروز فعال هستند و کنترل بیماری هاری همانند سایر ایام سال به ویژه در ایام نوروز در دستور کار قرار دارد و در صورت حیوان گزیدگی پنج نوبت واکسن هاری باید توسط فرد مصدوم دریافت گردد.

 

 دکتر مروجی همچنین افزود: نمونه گیری تیروئید نوزدان در تعطیلات نوروز نیز همانند سایر ایام سال کمافی السابق طبق برنامه انجام خواهد شد.

ساعت : 14:18 -  روز  : پنج شنبه  - 23 /  12 / 1397 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :164

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: