ورود
   9:15:38 AM   1398 / 01 / 03      

به دفتــر امور بانوان دانشگاه علوم پزشکی کاشان خوش آمدید

 
امور بانوان

حکایت مشتاقانی که از امام خمینی (ره) دل نمی‌کندند

همدلی، بزرگترین آموزه معمار کبیر انقلاب

امام خمینی (ره) شخصیتی فرا ملی است چرا که تنها احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) در عصر جاهلیت مدرن بوده و نهضت ایشان جهانی است.
عمق شخصیت بزرگانی چون امام خمینی (ره) که منشاء آثار عظیم در تاریخ اندیشه و احوال بشری بوده اند، چه بسا ممکن است از دیدگان خیره مانده در عظمت وجودی آنان پوشیده بماند و آوازه مظاهر و ظواهر تحولی که پدید آمده است، داوری کنندگان را گرفتار سطحی نگری و قشری گری کند.
در باب زندگی و شخصیت پیشوای بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) که نهضت کم نظیری را رهبری کرد و آن را به پیروزی رساند، رستاخیز بزرگی بود که ذهن و زندگی بخش قابل توجهی از بشر روزگار اعم از مسلمانان و غیر مسلمانان را در بر گرفت و امواج خروشان طوفانی به نام انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی را خلق کرد.
تحلیل شخصیت امام خمینی (ره) به عنوان مرجع دینی، مصلح احیاگر دین و رهبر پیروزی مردمی، کار آسانی نیست و شخصیتی که به چنین موقعیت ممتازی در تاریخ می رسد، دارای پیچیدگی‌های ژرف و عظمت‌هایی است که شناخت همه جانبه آن در حد ناممکن است.
از جمله مهمترین رموز توفیق امام در ایجاد و هدایت نهضتی شگرف در سرزمینی که پیشتر و بیشتر شاهد انواع جنبش ها و حرکت های سیاسی نافرجام و احیانا بر فرجام به نام ملت و آزادی و استقلال بوده است، همین مرجع شناسی اسلامی او بوده است.
امام خمینی (ره) در عصر ما مظهر همان مرجعیت مهجور بود و دیدیم که مردم مسلمان ایران و به تعبیری جهان اسلام چون او را یافتند چگونه در تاریخ شگفتی آفریدند.
امام خمینی (ره) در ساحت احیاگری دینی و اصلاح گری اجتماعی نیز صاحب مرتبتی والاست.
نهضتی که به رهبری آن بزرگوار پیروز شد، گسترده‌ترین، عمیق ترین و مردمی ترین حرکت از میان جنبش‌هاست که در دوران حاکمیت استبداد وابسته به استعمار رخ داد.

ساعت : 11:54 -  روز  : یکشنبه  - 13 /  3 / 1397 /  شماره خبر : 38 / تعداد نمايش :76

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: