نسخه چاپي ارسال به دوست


شعار هفته سلامت روان عنوان شد:
"ارتقاء سلامت روان، جامعه با نشاط"

معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت حوزه کاشان، از شعار هفته ملی سلامت روان (18-24 مهرماه) "ارتقاء سلامت روان، جامعه بانشاط" خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر رضا رزاقی، شادی و نشاط را به عنوان یکی از احساسات ریشه ای مثبت، ضروری ترین خواسته های فطری و نیازهای روانی انسان و نقش تعیین کننده ای در تامین سلامت فرد و جامعه عنوان کرد.

وی، با اشاره به اینکه شادی همواره با خرسندی، خوشبینی، امید و اعتماد همراه است، افزود: شادی می تواند نقش تسریع کننده ای در فرایند توسعه جامعه داشته باشد.

دکتر رزاقی، نشاط اجتماعی را به عنوان یکی از مهم ترین و موثرترین شاخص های اجتماعی در گسترش احساس رضایت عمومی از زندگی، بسط تعاملات اجتماعی سازنده، رشد اعتماد عمومی و مشارکت همه جانبه اجتماعی برشمرد.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، با اشاره به سیاست های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)؛ ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، تحکیم بنیان خانواده، رفع عوامل تنش آفرین در زندگی فردی و اجتماعی و ارتقاء شاخص های سلامت روان جامعه را از اهداف برنامه های سلامت روان در طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد.

دکتر رزاقی، بررسی وضعیت سلامت روان افراد، مشاوره های روانشناختی، آموزش مهارت های زندگی و فرزندپروری و... که به صورت رایگان در مراکز و پایگاه های سلامت ارائه می گردد، را نقطه عطفی در نیل به اهداف حوزه سلامت دانست.

معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت حوزه کاشان، رسیدن به اهداف حوزه سلامت را با مشارکت همه جانبه مردم و هماهنگی دستگاه های دولتی امکان پذیر دانست.

 

عناوین روزهای هفته سلامت روان:

تاریخ

روزهای هفته

عنوان روز

18/7/98

پنج شنبه

نقش خود مراقبتی درنشاط اجتماعی

19/7/98

جمعه

نقش آموزه های دینی ، فرهنگ ومعنویت درارتقاء سلامت روان ونشاط اجتماعی

20/7/98

شنبه

تحکیم خانواده ، جامعه بانشاط

21/7/98

یکشنبه

ارتقاء سلامت روان ونشاط اجتماعی

22/7/98

دوشنبه

نقش مهارتهای زندگی درارتقاء سلامت روان ونشاط اجتماعی

23/7/98

سه شنبه

عوامل اجتماعی تعیین کننده های سلامت ونقش آن درنشاط اجتماعی

24/7/98

چهارشنبه

جایگاه رسانه وشبکه های اجتماعی درافزایش نشاط

 
١١:٤٢ - دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨ / شماره : ٨٦ / تعداد نمایش : 980

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: