نسخه چاپي ارسال به دوستدیدار سرپرست دانشگاه با نماینده ولی فقیه در کاشان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان به همراه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و مدیر حوزه ریاست شنبه 13/7/98 با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، حضرت آیت الله نمازی در این دیدار ، ضمن توصیه به رسیدگی امور سلامت شهرستان، خدمت به مردم را از واجبات دانست.

آیت‌الله نمازی، ضمن تاکید بر رفع نیمی از بیماری‌ها با اخلاق حَسَنه پزشکان گفت: جایگاه طب و طبابت در نظام توحیدی جایگاه ویژه‌ای است و از آنجا که دانشگاه علوم پزشکی کاشان با سلامت جامعه سر و کار دارد از جایگاه بالایی برخوردار است چراکه سلامت جسم، سلامت روح را به دنبال دارد.

نماینده ولی فقیه در کاشان، ضمن اشاره به روایتی از ائمه معصوم (ع) با موضوع سلامت افزود: جامعه بدون رهبر مذهبی، رهبر اجرایی و طبیب حاذق به موفقیت نمی‌رسد و بر همین اساس طبابت شغل نیست بلکه منسب است چرا که در روایات طبیب در کنار علما قرار داده شده است.

وی، ضمن انتقاد از گران شدن خدمات درمانی ابراز داشت: از آنجا که قشر ضعیف اطلاعی در حوزه پزشکی ندارند تغذیه نامناسب داشته و به بیماری‌های مختلفی مبتلا می‌شوند و بر همین اساس پزشکان باید برای خدا و رضای الهی به طبابت پرداخته تا عموم مردم بتوانند از خدمات درمانی استفاده کنند.

آیت‌الله نمازی، ضمن اشاره به خدمات پزشکان در دوران دفاع مقدس گفت: لازم است تا پزشکان با دیدگاه معرفتی نسبت به پزشکی و طب تربیت شوند و این مهم نیازمند تحولی عظیم است که همت مسئولان و تلاش بی‌وقفه آنان را می‌طلبد.

نماینده ولی فقیه در کاشان، ضمن اشاره به علوم مختلف طبابت همچون فقه و اخلاق طبابت تاکید کرد: بیمار از لحاظ روحی نیاز به تقویت دارد چراکه 50 درصد از آلام و دردهای بیمار با اخلاق طبابت و تحقق آن برطرف می‌شود و بر همین اساس لازم است تا این مهم توسط اطبا رعایت شود.

٠٩:٥٣ - يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨ / شماره : ٨٠ / تعداد نمایش : 2119

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: