نسخه چاپي ارسال به دوستپیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت روز دانشجو

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، متن پیام دکتر سید علیرضا مروجی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

16 آذر برای دانشگاه و دانشجویان و همچنین برای ملت شریف و بزرگوار ایران، نقش ممتازی در پیشتازی جامعه اسلامی، در مسیر تحقق استقلال و آزادی داشته است.

در این روز حرکت، تلاش و استبداد ستیزی دانشجویان به ویژه سه دانشجوی مبارز مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیا که خون خود را در این راه نثار کردند، نقطه عطفی برای آگاهی بخشی مردم ایران و آغاز مبارزه با استبداد شد و بی تردید دانشجویان و قشر دانشگاهی به عنوان بخش مهمی از مردم، در پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تداوم آن، دوران دفاع مقدس، پیشرفت و بالندگی امروز کشور، نقشی اساسی و تعیین کننده در مسیر دهی به اقشار مختلف جامعه را برعهده داشته اند.

اکنون که در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هستیم، توسعه دانشگاه ها و توجه به دانشجویان بیش از هر زمان دیگری احساس می شود و با توجه به تهدیدات استکبار جهانی، ضروری است با توسعه علم و دانش خود در تمامی علوم روز دنیا، کشور عزیزمان را از هر لحاظ به استقلال، شکوفایی و خودکفایی برسانیم و همچون گذشته نگذاریم بحران‌های اقتصادی و تهدیدهای نظامی، خللی در امور جامعه ایجاد نماید و از این موج جدید تحریم‌ها، به عنوان یک فرصت در راستای شکوفایی استعدادها استفاده نمائیم.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنبش دانشجویی، این روز را به تمامی شما دانشجویان و فرهیختگان جامعه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.   

امید است با فراگیری علم، دانش، اخلاق و بصیرت سیاسی در سایه سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مسیر آرمان های انقلاب اسلامی شاهد شکوفایی کشور عزیزمان ایران اسلامی باشیم.

دکتر سید علیرضا مروجی

رئیس دانشگاه

١٠:٣٩ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ / شماره : ١٩٥ / تعداد نمایش : 342

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: