نسخه چاپي ارسال به دوست


رئیس دانشگاه عنوان کرد:
سلامت برای همه، توسط همه

رئیس دانشگاه، گفت: 14 آذر ماه روز جهانی داوطلب سلامت با شعار "سلامت برای همه، توسط همه" نامگذاری شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر سید علیرضا مروجی گفت: این روز فرصت مناسبی جهت ترغیب و حمایت از خدمات داوطلبانه، کسانی که برای ترویج مفاهیم سلامت، توسعه رفتارهای سالم، توانمند سازی و حساس سازی افراد در جهت حفظ و ارتقاء سطح سلامت خود، خانواده و جامعه تلاش می کنند.

وی، با اشاره به اینکه داوطلبان سلامت چهره های آشنا و بازوان توانای حوزه های بهداشت و درمان هستند، افزود: بدون شک نقش محوری داوطلبان سلامت در کلیه برنامه های حوزه سلامت به ویژه برنامه تحول سلامت انکار ناپذیر و بی بدیل است و به عنوان بخشی از بدنه فعال جامعه در انتقال اهداف، مفاهیم و پیام های نظام سلامت به عموم جامعه است.

دکتر مروجی، هدف اصلی فعالیت های حوزه سلامت، تلاش در جهت ایجاد جامعه ای سالم از لحاظ جسمی و روحی برشمرد و تصریح کرد: فعالان حوزه سلامت سعی می کنند در همه عرصه های سلامت حضور فعال داشته باشند، بدیهی است این گونه فعالیت ها که به صورت خیرخواهانه و داوطلبانه انجام شود ارزشی صد چندان دارد.

وی اظهار داشت: داوطلبین سلامت بدون در نظر گرفتن هیچ نام و نشانی سعی می کنند در لحظات سخت در کنار مردم باشند و ترس و بیماری را از چهره ی آنها بزدایند.

رئیس دانشگاه در پایان، ضمن اشاره به ۱۴ آذرماه (۵ دسامبر) روز جهانی داوطلب سلامت و روز ملی رابطین بهداشتی، این روز را به تمام کسانی که تحت عنوان داوطلب سلامت و رابط بهداشت، سلامتی و مهارت بهتر زیستن را در جامعه نهادینه می کنند، تبریک گفت.

١٤:٢٩ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨ / شماره : ١٩٠ / تعداد نمایش : 341

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: