نسخه چاپي ارسال به دوست


آیت الله نمازی در دیدار با مشاور وزیر بهداشت ؛
تغذیه سالم پایه و اساس سلامت جامعه است

آیت الله نمازی تغذیه سالم را پایه و اساس سلامت جامعه دانست و با اشاره به اینکه سلامت جامعه در سایه تغذیه سالم است، گفت: علت و اساس همه بیماری‌ها تغذیه ناسالم است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، آیت الله عبدالنبی نمازی دردیدار با مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بهداشتی، پیشگیری را مقدم بر درمان دانست و گفت: جامعه باید نسبت به تغذیه سالم آگاه باشد.

وی، تغذیه سالم را پایه و اساس سلامت جامعه دانست و با اشاره به اینکه سلامت جامعه در سایه تغذیه سالم است.

آیت الله نمازی بر فرهنگ سازی تغذیه سالم در جامعه تأکید کرد و اظهار داشت:افکار عمومی جامعه را باید به گونه‌ای هدایت کرد تا مردم بدانند چه چیزی را باید بخورند، چقدر باید بخورند و چه زمانی باید بخورند.

نماینده ولی فقیه در کاشان، از تغذیه سالم به عنوان مهمترین موضوع جامعه امروز نام برد و گفت: برای پیشگیری از بیماری‌ها نیاز به آموزش همگانی در رابطه با آداب مصرف غذا است که در کاهش هزینه‌های درمانی موثر است.

وی، بر ارتقای سطح آگاهی افکار عمومی جامعه نسبت به مسأله مهم تغذیه تأکید کرد و عنوان کرد: اگر جامعه به آداب و رسوم تغذیه که در آیات و روایات اعلام شده است آگاه باشد و آن را رعایت کند، یا بیماری وجود نخواهد داشت و یا تعداد بیماران به حداقل کاهش خواهد داشت.

آیت الله نمازی گفت: مطالعه و تهیه اطلاعات در جهت آگاهی افکار عمومی برای چگونه سالم زندگی کردن است که منشاء آن نیز آگاهی از تعذیه سالم است.

وی، عجله در غذا خوردن را یکی از عوامل بروز بیماری‌ها دانست و اظهار داشت: غذا را باید آرام، آرام و آب را جرعه، جرعه مصرف کرد تا دستگاه گوارش با مشکل روبرو نشود.

آیت الله نمازی در ادامه، با بیان اینکه خداوند آفرینش را براساس محبت و مودت آفرید، افزود: خداوند نظام تکوین و انسان را براساس رحمت و مودت آفریده است و بنیان خانواده نیز براساس رحمت است و کانون خانواده و محیط خانواده باید مظهر مهرخدا باشد.

دکتر محمد آسایی مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بهداشت نیز ابتدای این دیدار با اشاره به اجرای طرح آزمایشی «"هر خانه، یک پایگاه سلامت" در کاشان، گفت: ۹۸ درصد سفیران طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» بانوان هستند.

وی افزود: ۱۰ هزار و ۹۰۰ سفیر سلامت در مرحله نخست اجرای طرح آزمایشی هر خانه یک پایگاه سلامت، در دو مرکز جامع خدمات سلامت مهرپرور و شهید ساکنی کاشان آموزش‌های لازم را فرا خواهند گرفت.

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بهداشت، گفت: این ۲ مرکز خدمات جامع سلامت ۳۴ هزار نفر را تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی خود قرار می‌دهند.

١٨:١٣ - چهارشنبه ٦ آذر ١٣٩٨ / شماره : ١٨١ / تعداد نمایش : 768

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: