نسخه چاپي ارسال به دوست


معاون بهداشتی دانشگاه:
سلامتی مسئولیتی همگانی و حق همه آحاد جامعه است

معاون بهداشتی دانشگاه گفت: سلامتی مسئولیتی همگانی و حق همه آحاد جامعه است که جز با تلاش و مشارکت مردم و مسئولین محقق نمی شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر رضا رزاقی در مراسم اجرای "طرح کشوری هر خانه یک پایگاه سلامت" در دانشگاه گفت: ارتقاء سلامت، توانمندسازی افراد برای کنترل و مدیریت سلامت و سرنوشت است.

وی تصریح کرد: ارتقاء عادلانه سلامت، نیازمند توانمندسازی مردم و جامعه برای مشارکت در مراقبت از خود، خانواده و جامعه است.

دکتر رزاقی، با اشاره به فرمایش سیاست های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در این راستا افزود: طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» مبنی بر افزایش و بهبود کیفیت و ایمنی خدمات، مراقبت های جامع و یکپارچه سلامت و افزایش آگاهی، مسئولیت پذیری، توانمندسازی و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه در تامین، حفظ و ارتقاء سلامت اجرا می شود.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این طرح را با تمرکز بر برنامه ریزی برای ارتقای سلامت، در سه حیطه پیشگیری و ارتقای سلامت، درمان های اولیه و توانبخشی اجرا می کند.

دکتر رزاقی، یکی از مزایای اصلی این طرح را صرفه جویی قابل توجه در هزینه ها، از طریق توانمندسازی جامعه برشمرد و گفت: این صرفه جویی، ناشی از هزینه مراقبت های سطوح پایه و تخصصی و همچنین پذیرش برنامه ریزی شده و بدون برنامه بیماران و پذیرش های سرپایی می باشد.

١٥:١٤ - سه شنبه ٥ آذر ١٣٩٨ / شماره : ١٧٧ / تعداد نمایش : 611

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: