نسخه چاپي ارسال به دوستارسال 163 مقاله به کنگره موج سوم درمان های رفتاری در دانشگاه

دبیر علمی دومین کنگره موج سوم درمان های رفتاری در دانشگاه، ارسال 163 مقاله به این کنگره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر عبدالله امیدی در دومین کنگره موج سوم درمان های رفتاری در دانشگاه اظهار داشت: از این بین 90 مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است.

وی، از ارائه مقالات پذیرش شده در دو بخش پوستر و سخنرانی خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد مقالات پذیرفته شده، 18 مورد به صورت سخنرانی و 72 مورد به صورت پوستر در این کنگره ارائه می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه، مهمترین هدف از برگزاری این کنگره ارائه یافته های نوین در زمینه درمان های رفتاری در امر آموزش، پژوهش و درمان عنوان کرد.

دکتر امیدی ادامه داد: همچنین 22 سخنرانی کلیدی از اساتید و متخصصان برجسته، برگزاری کارگاه ها و سمینارهای تخصصی از دیگر برنامه های این کنگره است.

دبیر علمی دومین کنگره موج سوم درمان های رفتاری در دانشگاه، تخصصی بودن را مزیت کنگره عنوان و تصریح کرد: این کنگره در کشور منحصر به فرد و در جهان نادر است، چرا که اکثر کنگره های روان شناسی با موضوعات نسبتا عمومی برگزار می شوند.

دکتر امیدی، درمان‌های موج سوم برای اختلالات دوران کودکی و فرزندپروری، مداخلات مربوط به رفتارهای اعتیادی، مداخلات مبتنی بر موج سوم در حیطه خانواده، مداخلات مبتنی بر موج سوم در حیطه اختلالات جسمی و روان تنی، مداخلات مبتنی بر موج سوم در حیطه اختلالات روان شناختی و مداخلات مبتنی بر موج سوم در حیطه سبک زندگی و سلامت را از محورهای کنگره عنوان کرد.

وی افزود: درمان های موج سوم شامل کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی(MBSR)، ذهن آگاهی مبتنی بر شناخت درمانی(MBCT)، درمان پذیرش و تعهد(ACT) ، رفتار درمانی دیالکتیک(DBT)، فعالسازی رفتاری(BA)، روان درمانی تحلیل تابعی(FAP)، زوج درمانی رفتاری تلفیقی (IBCT) و سیستم تحلیل رفتاری شناختی (CBASP) می‌باشد.

دکتر امیدی، با اشاره به موج سوم درمان های رفتاری که بر مبنای معنویت برای درمان است، اظهار داشت: موج اول رفتار درمانی به صورت سنتی و موج دوم به صورت شناختی انجام می شد.

دومین کنگره موج سوم درمان های رفتاری در دانشگاه از ۲۹ آبان ماه تا اول آذرماه سال جاری آغاز به کار کرد.


١١:٢٧ - پنج شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٨ / شماره : ١٦٣ / تعداد نمایش : 756

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: