نسخه چاپي ارسال به دوست


معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه عنوان کرد:
پذیرش احساسات، هیجانات، افکار و مدیریت آن در درمان های موج سوم رفتاری

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه اظهار داشت:  در درمان های موج سوم رفتار درمانی، بر پذیرش احساسات، هیجانات، افکار و مدیریت آن ها تاکید می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر حمیدرضا بنفشه در دومین کنگره موج سوم درمان های رفتاری در دانشگاه گفت: موج اول درمان ها بیشتر مبتنی به تغییر رفتار و موج دوم مبتنی بر عملکردهای شناختی بود.

وی، با اشاره به اینکه با پایان قرن 20 دوران اوج طب کلاسیک و داروهای کلاسیک را پشت سر گذاشته ایم، افزود: در حال حاضر با رشد سریعی در درمان و کشف سریع داروها رو به رو نیستیم، بالطبع خلاء هایی که در درمان وجود دارد پدیدار شده و جایگاه ویژه ای برای رویکردهای نوین درمانی پیدا کرده است.

دکتر بنفشه تصریح کرد: ژن درمانی و روان درمانی، درمان های مکمل،  شخصی و دیگر رویکردهای جدید برای پرکردن این خلا ها گسترش یافته است.

وی، ضمن بیان اینکه گاهی با بحران هایی در زمینه استفاده نادرست طب سنتی، عرفان های مدرن، روان درمانی ها و فرقه های عجیب روبه رو هستیم، ادامه داد: بایستی به صورت علمی به این نیاز جامعه پاسخ داده شود.

دکتر بنفشه، نیز در ادامه به استفاده از درمان های موج سوم رفتاری در درمان اعتیاد اشاره کرد و گفت: توجه به مقوله انتخاب لذت یا شادی و آرامش خاطر در درمان اعتیاد مورد توجه ویژه است.

وی یادآور شد: باید لذت  ناشی از مصرف مواد را با شادی و آرامش خاطر با روش های درست و آگاهانه جایگزین کرد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه اظهار داشت:  بایستی در زندگی به عنوان انسان خودآگاه تصمیم بگیریم ، آرامش خاطر و شادی  دائمی را انتخاب کنیم تا به دنبال لذت های زودگذر، راه ها و میان برهای لذت بخش ولی پرعارضه باشیم.

١٤:٢٧ - چهارشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٨ / شماره : ١٦٠ / تعداد نمایش : 807

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: