نسخه چاپي ارسال به دوستتقدیر از برگزیدگان کشوری قرآن و عترت در حضور امام جمعه کاشان

نشست فعالان قرآنی و برگزیدگان کشوری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان روز یکشنبه مورخ 26/8/98 برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، حضرت آیت الله نمازی در این نشست اظهار داشت: خلاء مسائل نبوت و معاد، امامت و توحید را باید در برنامه های دانشگاهی پر کرد و باید دانشجویانی با معرفت و شناخت به خدا و نظام توحیدی و سنت تربیت کنیم.

نماینده ولی فقیه در کاشان، با اشاره به اینکه این معرفت به خدا، خط قرمز و عبور از آن منشا جهل به خداست، گفت: آیات زیادی راجع به ولایت، قیامت و نبوت در قرآن بحث شده است. اکتفا صرف به تلاوت و قرائت مقدمه است، قران کلام الهی در حالات ائمه معصومین (ع) است که وقتی در آستانه فریضه نماز قرار می گرفتند از شدت خوف به خدا بر خود می لرزیدند.

ایشان، منشا این ارزش را معرفت دانست و گفت: معرفت با الفاظ حاصل نمی شود، در مقام عرفا می گویند، عالم محضر خداست اگر انسان خود را در محضر خدا ببیند گناه نمی کند مراکز علمی ما باید این سمت و سو را کشف کند و اگر بتوانیم دانشجویانی با این اوصاف تربیت کنیم گناهی انجام نخواهند داد.

امام جمعه کاشان، نقطه اوج قرآن را طبق فرمایش حضرت رسول اکرم (ص) آیه الکرسی عنوان کرد و ادامه داد: از خواندن آیه الکرسی غافل نشوید چرا که متضمن تفسیر ذات اقدس الهی است.    

آیت ا... نمازی تصریح کرد: هنر برنامه مذهبی در دانشگاه ها این است که برنامه قرآنی توسط اساتید و اهلش، دست جوانان را بگیرند و از نردبان معرفت بالا ببرند و به اوج کمال  برسانند.

رئیس دانشگاه نیز در این جلسه، ضمن تشکر از حمایت ها و توجه آیت ا... نمازی در این راستا اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی کاشان در دوره های متوالی مسابقات قرآنی مقام های برتر را کسب کرده است.

دکتر علیرضا مروجی، بحث سبک زندگی و سلامت معنوی بر گرفته از متن قرآن و احادیث را از جمله مهم ترین پژوهش های این دانشگاه عنوان کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز در این جلسه گفت: دانشگاه از جشنواره قرآن و عترت شانزدهم تاکنون در جمع سه دانشگاه برتر قرآنی بوده و برای نهمین سال متوالی موفق به کسب عنوان برتر در این جشنواره شده است.

دکتر حمیدرضا گیلاسی اظهار داشت: کاروان قرآنی دانشگاه توانست در بخش‌ دانشجویان هشت رتبه، کارکنان شش رتبه، اساتید پنج رتبه  و در مجموع ۱۹ رتبه کشوری را به دست آورد و مقام سوم این مسابقات را کسب کند.

لازم به ذکر است: این نشست به مناسبت نکوداشت هفته قرآن و عترت دانشگاه ها و به همت کانون قرآن و عترت دانشگاه برگزار و در پایان از مقام آوران مرحله کشوری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه در بخش اساتید، کارکنان و دانشجویان تقدیر شد.


٠٩:٤٢ - سه شنبه ٢٨ آبان ١٣٩٨ / شماره : ١٥٥ / تعداد نمایش : 506

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: