نسخه چاپي ارسال به دوستپیشگیری از بیماری های ستون فقران نیازمند ارتقای فرهنگ عمومی است

دبیر علمی کنگره بین المللی جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: پیشگیری از بیماری های ستون فقران نیازمند ارتقای فرهنگ عمومی است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه، دکتر اسماعیل فخاریان در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه کنگره بین المللی انجمن جراحی مغز و اعصاب ایران در دانشگاه، افزود: دو حوزه در جراحی مغز و اعصاب شامل بیماری های ستون فقران (مانند کمر درد) و حوادث و تروما حائز اهمیت است.

وی، بیماری های سرماخوردگی، کمردرد و سردرد را به ترتیب شایع ترین علت مراجعه به پزشک عنوان کرد و ادامه داد: بیماری کمردرد با اصلاح سبک زندگی قابل پیشگیری است.

***شایع شدن مشکلات مربوط به ستون فقرات در نوجوانان

جراح مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی کاشان، اظهار داشت: متاسفانه مشکلات مربوط به ستون فقرات در نوجوانان شایع شده است این درحالی است که سن شایع این مشکلات در جوانی است.

وی، نحوه نامناسب زندگی مانند تحرک کم، وزن بالا، نشستن های طولانی و نامناسب و ... را علت این مشکلات دانست و افزود: با فرهنگ سازی مناسب می توان مشکلات فوق را رفع کرد.

دکتر فخاریان، با اشاره به شایع بودن مشکلات فوق در کاشان ادامه داد: کاشان در گذار فرهنگی از جامعه سنتی به صنعتی است و این گذار منجر به سبک زندگی ناسالم شده است.

وی، تصریح کرد: خانه های قدیمی کاشان دارای حیاط بود و این امکان فعالیت، تحرک و بهره مندی از نور خورشید را برای اعضای خانواده به همراه داشت بنابراین کمتر به بیماری های ستون فقرات دچار می شدند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی کاشان تاکید کرد: این گذار نیازمند ایجاد بسترهای مناسب و مداخلات فرهنگی است و توجه خاص و همکاری نزدیک مسئولین شهری و متولیان سلامت را می طلبد.

١٤:٥٣ - جمعه ٣ آبان ١٣٩٨ / شماره : ١١٢ / تعداد نمایش : 729

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: