نسخه چاپي ارسال به دوستکنگره بین المللی جراحی مغز و اعصاب در کاشان آغاز به کار کرد

کنگره بین المللی جراحی مغز و اعصاب به مدت سه روز از تاریخ یکم لغایت سوم آبان ماه در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در این مراسم، با اشاره به تاسیس دانشگاه در سال 1365 اظهار داشت: این دانشگاه به عنوان دانشگاه غیر مرکز استان جایگاه بالایی در شاخص های کشوری دارد.

دکتر سید علیرضا مروجی، با اشاره به اینکه بیماری های قلبی عروقی اولین و صدمات تروما دومین عامل مرگ و میر در کشور است، گفت: مردان دو سوم قربانیان حوادث هستند و بیشتر از 50 درصد حوادث مربوط به سوانح ترافیکی و سقوط می باشد.

وی، با اشاره به اینکه حوادث ترافیکی شامل 45 درصد موتورسواران و 26 درصد عابرین پیاده می باشند، افزود: بیشترین آسیب در این حوادث، 47 درصد مربوط به سر و گردن می باشد.

دکتر مروجی، خطر بالای سکته قلبی و مغزی در کاشان را دو برابر کشوری عنوان و تصریح کرد: عمده این حوادث قابل پیشگیری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان ادامه داد: بر طبق این آمار، در کنار امکانات تشخیصی و درمانی باید به پیشگیری نیز توجه ویژه کرد.

وی، در ادامه با اشاره به راه اندازی مرکز تحقیقات تروما در سال 82 در دانشگاه افزود: این مرکز به عنوان دومین مرکز تحقیقات تروما در کشور آغاز به کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، با اشاره به انجام برنامه ثبت ملی تروما و ارزیابی کیفیت مراقبت بیماران نخاعی، گفت: جراحی مغز و اعصاب از سال 68 شروع به فعالیت و از سال 74 به صورت مداوم فعالیت مستمر درمانی و آموزشی داشته است.

دکتر مروجی، با اشاره به تربیت دستیار از سال 94 در دانشگاه، افزود: جراحی مغز و اعصاب برای کاشان اهمیت زیادی دارد.

وی در پایان از زحمات تیم اجرایی این کنگره به ویژه دبیر علمی کنگره دکتر فخاریان تقدیر و تشکر کرد.

دبیر علمی کنگره بین المللی جراحی مغز و اعصاب نیز در این مراسم، ضمن خیرمقدم، گزارشی از اقدامات انجام شده در این زمینه را ارائه کرد.

دکتر اسماعیل فخاریان گفت: ۱۳۰ مقاله از متخصصین جراح مغز و اعصاب داخلی و خارجی به دبیرخانه کنگره در کاشان ارسال شده است که۱۰۸ مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است.

رئیس انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران نیز در این مراسم، ضمن تشکر از مسئولین برگزاری و دانشگاه، گفت: برگزاری چنین کنگره هایی نیازمند تلاش و همکاری مداوم است.

دکتر سید ابراهیم کتابچی، با بیان اینکه بعد از تهران دومین مرکز تحقیقات تروما در کاشان راه اندازی شده است، اظهار امیدواری کرد: معضل تروما که هزینه های بسیاری را در بر دارد با انجام اقدامات کارشناسی، علمی و فرهنگ سازی کاهش یابد.

١٤:٠٦ - چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٨ / شماره : ١٠٥ / تعداد نمایش : 655

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: