نسخه چاپي ارسال به دوستمراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه با حضور نماینده ولی فقیه، معاون کل وزیر بهداشت، هیات امناء دانشگاه، نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه، رئیس شورای اسلامی کاشان و جمعی از مسئولین دانشگاه و شهرستان روز سه شنبه 30 مهر 1398 در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه، رئیس سابق دانشگاه در این مراسم، به دو اقدام مهم خود در دوران تصدی مسئولیت خود اشاره کرد.

دکتر ابراهیم کوچکی، با بیان اینکه مقالات زیادی در حوزه داروسازی توسط پژوهشگران دانشگاه انتشار یافته و پتانسیل های بخش خصوصی در این زمینه بالاست، افزود: بایستی از این ظرفیت ها استفاده کرد، لذا تاسیس دانشکده داروسازی برای جامعیت دانشگاه ضروری است.

وی، تصریح کرد: در اردیبهشت 96 با رایزنی های انجام شده با رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل، مقرر شد ساختمان دانشکده داروسازی احداث و وزارت بهداشت نیز مجوز آن را صادر نماید که در این راستا مجوز راه اندازی دانشکده داروسازی در شورای گسترش وزارت متبوع مصوب شده که منتظر ابلاغ آن هستیم.

وی، همچنین به آغاز کلنگ زنی بیمارستان بقیه ا... از حدود 12 سال پیش با پیشرفت کم و به اقدامات صورت گرفته در جهت ساخت بیمارستان مذکور با کمک مجمع خیرین سلامت اشاره کرد.

دکتر کوچکی تصریح کرد: در حوزه بهداشت و درمان در سال 97 بیش از 40 پروژه عمرانی تکمیل و راه اندازی شد.

رئیس سابق دانشگاه، راه اندازی کلینیک ویژه، مجتمع آموزشی پژوهشی زنده یاد فرقانی، خوابگاه پسرانه محتشم کاشانی، چندین مرکز خدمات جامع و پایگاه سلامت و  ... را از جمله پروژه های مهم راه اندازی شده، عنوان کرد.

وی، به اقدامات برجسته در حوز های مختلف آموزشی، دانشجویی فرهنگی، پژوهشی و توسعه نیز اشاره و از معاونین و مسئولین این حوزه ها تقدیر کرد.

دکتر کوچکی، برتری در حوزه قرآنی، راه اندازی اولین پژوهشکده علوم پایه و برگزاری اولین آزمون الکترونیک را از جمله این اقدامات برشمرد.

رئیس دانشگاه نیز در این مراسم، اظهار امیدواری کرد: با تلاش و همکاری همدیگر دانشگاه به جایگاه واقعی خود دست یابد و بتوانیم بیانیه گام دوم انقلاب را در راستای اهداف و سخنان مقام معظم رهبری اجرا کنیم.

دکتر سید علیرضا مروجی، با بیان اینکه طبق گفته وزیر محترم بهداشت سهم ما در این بیانیه برای عملی کردن آن بیش از بقیه دستگاه هاست، افزود: ما به اولویت های رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور در حوزه سلامت توجه خواهیم کرد و تمام تلاش مان در این راستا خواهد بود.

وی، با بیان اینکه طبق اعلام دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، ایران رهبر سلامت منطقه شناخته شده است ، افزود: این دستاورد جزء با تلاش و همدلی و کوشش همه پرسنل به دست نمی آمد و سپس اظهار داشت: در طی 41 سال گذشته، هر یک سال شش ماه امید به زندگی در مردم افزایش یافته است و از 56 به 76 سال رسیده است.

وی، با بیان راه اندازی دانشگاه در سال 65، گفت: شاخص های سلامت دانشگاه علوم پزشکی کاشان در کشور زبانزد است و برای ارتقای سلامت بیشتر تلاش خواهیم کرد.

دکتر مروجی افزود: در دو سال اخیر، 7 میلیون خدمت در سامانه سیب ثبت شده و 16هزار بیمار دارای فشارخون و 12هزار بیمار مبتلا به دیابت تحت پوشش درمانی قرار گرفتند.

وی، ضمن تقدیر از دکتر کوچکی و آرزوی موفقیت برای ایشان، تصریح کرد: افزایش جو امیدواری در پرسنل و روحیه تعهد سازمانی، تعیین اهداف برای معاونت ها، مشارکت با جامعه، مردم و خیرین، توجه به رسالت آموزش و پژوهش و خدمت به مردم را چشم اندازه آینده دانشگاه دانست.

وی، به ضرورت ساماندهی خرید دارو و تجهیزات جهت دسترسی مردم همراه با افزایش رضایت اشاره کرد و اظهار داشت: تمام سازمان ها در منطقه با دانشگاه همکاری خوبی را دارند و ما باید پاسخگوی این اعتماد آنها باشیم.

دکتر مروجی، تاسیس دانشکده داروسازی، کمک به اتمام بیمارستان های ثامن الائمه (ع) و امام حسن (ع) در آران و بیدگل، افزایش تجهیزات و امکانات بیمارستان شهید بهشتی در بخش های اتاق عمل، ماموگرافی، توسعه فاز 2 و 3 اورژانس و مراقبت های وِیژه داخلی، ساخت و راه اندازی بیمارستان بقیه ا... (عج) و تامین دستگاه سی تی اسکن را از جمله درخواست های دانشگاه از وزارت بهداشت بیان کرد.

یادآور می شود در پایان این مراسم با تقدیم هدایا و تقدیرنامه از سوی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولین دانشگاه و شهرستان از دکتر کوچکی رئیس سابق دانشگاه تقدیر شد. 

ابلاغ مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط دکتر حریرچی معاون کل وزارت متبوع به دکتر سید علیرضا مروجی رئیس دانشگاه تقدیم شد.


١٥:٠٠ - سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨ / شماره : ١٠٢ / تعداد نمایش : 1355

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: