نسخه چاپي ارسال به دوستکاشان شرایط برجسته ای را در حوزه ارتقای سلامت دارد

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کاشان شرایط برجسته ای را در حوزه سلامت دارد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه، دکتر ایرج حریرچی در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه مورخ 30/7/98 گفت: این منطقه دارای ظرفیت هایی مانند وجود صنایع، دانشگاه های متعدد از جمله علوم پزشکی، وضعیت اشتغال مناسب و ... می باشد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر وظایف حوزه سلامت دارای وظایف اجتماعی نیز می باشد.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: با توجه به پتانسیل های موجود، وضعیت سلامت این منطقه بایستی برجسته باشد.

 وی اظهار داشت افزایش سلامت مردم در راستای ارتقای طول عمر سالم، محافظت مالی از مردم در مقابل مخاطرات هزینه ای آنها در برابر بیماری ها، پاسخگویی به نیازهای غیر بهداشتی و غیر درمانی مردم و افزایش کارایی با منابع موجود چهار هدف مهم حوزه سلامت است.

دکتر حریرچی، ارائه پنج سطح خدمت شامل ارتقا سلامت، آموزش و فرهنگ سازی، پیشگیری های اولیه و ثانویه، درمان، توانبخشی و زندگی قبل از مرگ را برای رسیدن به چهار هدف مذکور و همچنین پوشش همگانی سلامت ضروری دانست.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با رعایت این خدمات در سال 2020 می توانیم اولین کشور منطقه در حوزه سلامت باشیم.

وی، با بیان اینکه برای رسیدن به ارتقا سلامت ابتدا باید مواردی مانند چاقی، عدم تحرک و ورزش، سلامت روان و فشارخون را مورد توجه قرار داد، افزود: بیش از 10 میلیون از مردم به فشار خون مبتلا هستند که خود از آن اطلاعی نداشته که در بسیج ملی کنترل فشار خون این افراد شناسایی شدند.

وی، به سه نوع پیری شامل توام با بیماری، طبیعی بدون بیماری و سالم اشاره کرد و ادامه داد: طبق دانش علمی روز، تا 82 سالگی یک انسان می تواند بدون عارضه و سالم زندگی کند.

دکتر حریرچی، در پایان با بیان اینکه 15 الی 20 درصد مشکلات سلامت مردم با اقدامات درمانی اصلاح می شود، اظهار داشت: 80 الی 85 درصد به ژنتیک، رقتار و مسائل اجتماعی بستگی دارد.

١٤:٢٤ - سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨ / شماره : ١٠١ / تعداد نمایش : 629

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: